FAQ

Przeważnie dostajemy wiele pytań. Czasami są to obawy, innym razem kwestie techniczne. Zawsze natomiast, staramy się dać z siebie wszystko, by odpowiedzieć na każde pytanie.

W jakich pomieszczeniach można wykorzystać ogrzewanie ścienne Walltherm?

Ogrzewanie ścienne Walltherm instalujemy w:
– Pomieszczeniach z podłogami o dobrej izolacyjności
– Pomieszczeniach o podwyższonych wymaganiach sanitarnych (szpitale, sale operacyjne, gabinety dentystyczne, gabinety kosmetyczne..itd )
– Pokoje gościnne, sypialnie, jadalnie
– Pomieszczenia biurowe, hotelowe, szkolne
– Pomieszczenia produkcji leków, żywności, elektroniki

Ogrzewanie ścienne i podłogowe Walltherm:
– Pomieszczenia wilgotne, piwnice, garaże, łazienki
– Pomieszczenia nad przestrzeniami nie ogrzewanymi
– Pomieszczenia basenowe, szatnie, kuchnie, łazienki
– Pomieszczenia techniczne, wiatrołapy, garderoby.

 

Jakie oszczędności wygenerujesz w czasie eksploatacji ogrzewania ściennego Walltherm ?

 Z uwagi na zmniejszoną pojemność wodną układu grzewczego, obniżoną temperaturę zasilania do poziomu ok. 30-35 stopni co powoduje mniejsze straty związane z transportem ciepła oraz tego że ogrzewanie nie ogrzewa powietrza oszczędności wahają się na poziomie 20-30 % w stosunku do identycznego domu który jest wyposażony w tradycyjne grzejniki.

Czy ogrzewanie ścienne Walltherm jest widoczne?

To co piękne we wnętrzach ogrzewanych naszym systemem WallTherm jest swoboda działania architekta wnętrz. Nie są widoczne żadne grzejniki które musimy zasłonić albo dobierać kolorystycznie. Tapeta, płaskorzeźba, ściana pomalowana na dowolny kolor czy piękny kamień położony na ścianie jako dekoracja mogą być naszym „grzejnikiem” emitującym miłe delikatne ciepło o temperaturze ok. 26-28 stopni.

W jaki sposób rozmieścić na ścianie system ogrzewania ściennego Walltherm ?

Główną zasadą jaką powinniśmy się kierować rozmieszczając ogrzewanie ścienne WallTherm w pomieszczeniu jest umiejscowienie ogrzewania głównie na ścianach zewnętrznych czyli na tych gdzie są największe straty. Ale jeżeli takich ścian nie mamy zbyt wiele ogrzewanie ścienne możemy również umieścić w innych miejscach . Ogrzewanie ścienne możemy rozmieszczać w różny sposób, zależnie od miejsca przeznaczonego na ten system.

Jak działa system ogrzewania ściennego Walltherm ?

Zasada działania ogrzewania ściennego Walltherm w głównej mierze opiera się na promieniowaniu cieplnym, które jest najzdrowszym ze sposobów ogrzewania pomieszczeń. Z uwagi, że w systemie krąży ciepła woda lub inny czynnik grzewczy ( np. glikol ) nie jest wytwarzane pole elektromagnetyczne tak jak w ogrzewaniu elektrycznym.

Czy istnieje ryzyko pękania tynku w czasie eksploatacji ogrzewania ściennego Walltherm ?

Jeżeli postępujemy przy montażu wg. instrukcji zamieszczonej w każdym opakowaniu systemu ogrzewania ściennego WallTherm nie ma obaw aby istniało ryzyko pękania Tynku w czasie eksploatacji naszego ogrzewania. Dodatkowo zalecamy stosowanie tynków o zwiększonej elastyczności tak aby wykluczyć taką możliwość.

Produkcja

WALLTHERM

ul. Ślusarska 7

20-209 Lublin

kontakt

(+48) 503 142 501
(+48) 500 531 171
(+48) 515 126 644

[email protected]
[email protected]

Godziny Otwarcia

Pon - Pt: 9 - 16

Sob i Ndz: nieczynne

Share This